Dr. Suat ATAN Kimdir?

suatatan1983 yılında Van’da doğdum. İlk ve orta öğrenimi Van’da tamamladıktan sonra lisans eğitimimi İnşaat Mühendisliği ve İşletme bölümlerinde tamamladım. İşletme bölümünde Lisansüstü öğrenimime devam edip Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde “Metin Madenciliği ile Sentiment Analizi ve Borsa İstanbul üzerinde bir Uygulama” konulu doktora tezi ile doktoramı tamamladım. Yerli ve yabancı yayınlanmış akademik çalışmalarım bulunmaktadır. Bunun yanında, birçok kitap evinde halen satılan “Google App Engine altında Python ile web tasarım kitabının yazarıyım.

İş yaşamıma 2005 yılında uluslararası bir inşaat firmasında  başladım. İş hayatım boyunca içlerinde kendi kurduğum şirketimin de bulunduğu birkaç özel şirkette ve kamu kurumunda çalıştım. Ayrıca yazılım geliştirme ve web programlama yaptım. En başta Python olmak üzere, Java, C# gibi dilleri iyi derecede kullanmaktayım.

2009 yılından itibaren ise, 4 yılı Hazine Müsteşarlığı’nda Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde görevli olmak üzere, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nda (TKDK) AB Fonlarının yönetilmesi ve uygulanması alanlarında uzman personel olarak çalıştım. Bu dönemde Hazine Müsteşarlığı web sayfasında yayınlanmış “Promethee Metodu ile Risk Bazlı Proje Seçimi” başlıklı bir çalışma raporum da bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Reklamlar