Dr. Suat ATAN Kimdir?

suatMühendislik ve işletme lisansından sonra, işletme bölümünde Lisansüstü öğrenimime devam edip Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde “Metin Madenciliği ile Sentiment Analizi ve Borsa İstanbul üzerinde bir Uygulama” konulu doktora tezi ile doktoramı tamamladım. Ayrıca Stanford Üniversitesince Andrew Ng tarafından sunulan yapay zeka ile ilgili olan Machine Learning programını tamamladım. Yerli ve yabancı yayınlanmış akademik çalışmalarım bulunmaktadır. Bunun yanında, birçok kitap evinde halen satılan “Google App Engine altında Python ile web tasarım kitabının ve İktisat ve İşletmeciler için R ile Veri Analizi adlı kitapların yazarıyım.
İş yaşamıma 2005 yılında uluslararası bir müşavirlik firmasında başladım. İş hayatım boyunca içlerinde kendi kurduğum şirketimin de bulunduğu birkaç özel şirkette ve kamu kurumunda çalıştım. Ayrıca yazılım geliştirme ve web programlama yaptım. En başta Python ve R dilleri olmak üzere, Java, C# gibi dilleri iyi derecede kullanmaktayım.

2009 yılından itibaren ise, 4 yılı Hazine Müsteşarlığı’nda Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde görevli olmak üzere, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nda (TKDK) AB Fonlarının yönetilmesi ve uygulanması alanlarında uzman personel olarak çalıştım. Bu dönemde Hazine Müsteşarlığı web sayfasında yayınlanmış “Promethee Metodu ile Risk Bazlı Proje Seçimi” başlıklı bir çalışma raporum da bulunmaktadır. TKDK bünyesinde ayrıca yazılım geliştirme bölümünde de ASP.MVC projeleri üzerine çalıştım.

İngilizce, Farsça ve biraz Arapça ve Fransızca konuşabiliyorum.

14 yıldan fazladır bu blogu tutuyorum. Bu blog aslında herkesle paylaştığım bir açık belleği teşkil ediyor. Bu bellek sayesinde binbir emekle elde edilen bilgiler bir çırpıda unutlmak yerine ben ve blogu okuyacak herkes için kalıcı bir hafızaya dönüşüyor.

İletişim için suatatan @ gmail . com